Tehtud tööd

Massey Ferguson 8737, Lääne-Virumaa:

Kliendil oli kasutada suur 370 hobujõuline traktor, kuid murekohaks oli automaatrooli puudumine. Lahenduse leidsime Topconi toodete näol. Paigaldasime traktorile AES-35 elektrirooli, Topcon X35 ekraani ja AGI-4 roolikontrolleri. Samuti lisasime RTK lahenduse, mis võimaldab traktoril sõita 1,5-2,5 cm täpsusega. Koos modemi paigaldamisega lisandub ka automaatselt kaughaldusvõimekus, mille kaudu saab kiiremad probleemid distantsilt lahendada.

Amazone Pantera, Tartumaa:

Põllumees soetas Amazone Pantera iseliikuva taimekaitsepritsi. Tekkis vajadus “mustale maale” tehnoradasid teha. Masinal oli peal olemas automaatrooli valmidus, seega paigaldasime Topcon X25 ekraani ning AGI-4 roolikontrolleri.

Scania G480, Jõgevamaa:

Nii uskumatu kui see ka ei ole, tuli pakkumisesoov GPS süsteemi paigaldamiseks veoautole. Eripäraks veel see, et Scaniale oli peale mõeldud Amazone väetisekülvik. Kogu idee sai kenasti teoks ning paigaldasime veoautole AES-35 elektrirooli, Topcon X35 ekraani ja AGI-4 roolikontrolleri. Juurde lisasime veel ka RTK lahenduse koos kaughaldusega. Väetisekülviku juhtimine toimub läbi X35 universaalterminali, seega sai klient endale kaks ühes lahenduse. Ekraan juhib nii autot kui ka väetisekülvikut. Arvestades selliste projektide eripära, oli esimene hooaeg palju tagasiside küsimist, et tulevikuks veel paremini valmis olla.

Krone Big-M 420, Lääne-Virumaa:

Suurele Krone iseliikuvale niidukile sai paigaldatud Topcon X25 ekraan koos AGI-4 roolikontrolleri ja RTK lahendusega. Masinal endal oli peal tehasepoolne roolimisvalmidus, seega paigaldamine läks suhteliselt valutult. Samuti on olemas kaughaldustugi, et operaator end võimalike murede korral üksinda tundma ei peaks.

Fendt 930 Vario, Pärnumaa:

Üks esimesi automaatroolisüsteemiga Fendt traktoreid, millel oma süsteem ära aegus. Peale sai paigaldatud AGI-4 roolikontroller ja Topcon X14 ekraan. Üks keerulisemaid projekte, kuna juhtsüsteemide lahendused olid traktori valmistamise ajal teistsugused ning oli omajagu nuputamist, et asi tööle saada.

New Holland T8, Raplamaa:

Kahjuks olid kliendil vargad külas käinud ja GPS süsteemi kaasa viinud. Kuid kevad oli juba kohale saabumas ning vaja oli masin uuesti töökorda sättida. Paigaldasime antud traktorile Topcon X25 ekraani koos ACU-1 ja AGI-4 roolikontrolleriga. Samuti läks peale RTK lahendus koos kaughaldusega.

Valtra T234, Järvamaa:

Klient soetas Amazone taimekaitsepritsi ning otsustas Topcon XD+ lisaterminali kasuks et pritsiga tööd teha. Kogu ühendus käib läbi 9-pin pistiku ning GPS signaal tuleb traktoripoolse serial ühenduse kaudu. Sellistel komplektidel tuleb hästi täpselt ära seadistada väljundite sagedused, et nii traktor, prits kui ka terminal omavahel ideaalselt suhtleksid. Kliendil on ka Amazone väetisekülvik, millega töötamisel kasutab sama lahendust.

Case Puma 150, Raplamaa:

Järgmine Amazone UX prits, millega töötamiseks kasutatakse Topcon XD+ terminali. Siia tuli lisaks Topcon AGM-1 antenn, mida kasutatakse pritsi automaatlahenduste juhtimiseks. Kogu ühendus toimib läbi 9-pin pistiku ja järelpaigaldatud ISOBUS kaabelduse. Klient kasutab sama lahendust ka Amazone ZA-TS väetisekülvikuga töötamisel.

Massey Ferguson 6499, Harjumaa:

Esimene traktor Eestis, mis sai endale katusele Topcon AGS-2 roolikontrolleri koos RTK lahendusega. Kabiini paigaldasime AES-35 elektrirooli ja XD+ terminali millel olemas kaughaldus. Asja teeb põnevaks ka see, et klient tellis omale Headland turns litsentsi, millega traktor end põlluotsas ise tagasi uuele AB-liinile keerab.

New Holland T6070, Raplamaa:

Klient ostis Amazone UX taimekaitsepritsi ning traktor, mis seda tõmbab, sai omale elektriroolilahenduse. Kabiinis ilutseb Topcon XD+ ekraan, koos kõikide vajalike litsentsidega. Roolisammast juhib AES-35 elektrirool ning katusel teeb tööd Topcon AGS-2 roolikontroller. Pritsiga töötamine käib läbi XD+ ekraani ja jällegi on kliendil olemas Amazone väetisekülvik, mida hakkas juhtima sama komplekt.